najbliższa niedziela (16.08): nieczynne

Czy kary i nagrody to najlepszy sposób na wychowanie? warsztaty dla rodziców prowadzone przez psychologa

Czy kary i nagrody to najlepszy sposób na wychowanie? A może są inne, bardziej skuteczne metody postępowania z dziećmi? Na te oraz inne pytania, podczas kolejnej odsłony warsztatów rodzicielskich organizowanych przez Klub Mamy i Taty na Gocławiu, postara się odpowiedzieć Mariola Stawiarz – psycholożka, jedna z mam klubowiczek. Pośród poruszanych tematów znajdą się zagadnienia takie jak:

– różnice między motywacją wewnętrzną i zewnętrzną

– jak budować poczucie własnej wartości u dziecka

– jakie są skutki stosowania kar i nagród

– jak chwalić dziecko i czemu nie każdy sposób jest dobry

– co robić zamiast kar i nagród

Zachęcamy do udziału w dyskusji. Prowadząca chętnie odpowie na pytania uczestników.

Warsztaty rodzicielskie odbywające się w ramach działalności Klubu Mamy i Taty na Gocławiu to inicjatywa organizowana dzięki rodzicom z Gocławia i okolic, którzy pragną podzielić się z sąsiadami swoją pasją, wiedzą i doświadczeniem.

 

Prowadząca – Mariola Stawiarz

jest z wykształcenia psycholożką. Ukończyła również studia na kierunku profilaktyka społeczna i resocjalizacja. Zawodowo pracuje jako wychowawczyni i socjoterapeutka w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii. Pracowała także w świetlicach socjoterapeutycznych i środowiskowych. Prowadziła warsztaty psychoedukacyjne dla dzieci i młodzieży. W wolnym czasie dużo czyta o wychowaniu, o tym jak zachwianie jednej osoby wpływa na innych, również w kontekście współpracy z dziećmi. W przyszłości chciałaby zająć się psychoterapią. Poza tym szydełkuje – wykonuje koszyki, podkładki, plecaki, torebki (jej małe dzieła można obejrzeć na Instagramie), uwielbia gotować.

Ilość osób uczestniczących w warsztatach jest ograniczona dlatego prosimy o zapisy mailowe pod adresem: klubmit.goclaw@gmail.com Osoby zapisane, które z różnych względów nie będą mogły dotrzeć na spotkanie bardzo prosimy o taką informację, by inni mogli wziąć udział w warsztatach.

W zawiązku z zagrożeniem Covid-19 przypominamy o obowiązku posiadania w trakcie warsztatów maseczek lub przyłbic oraz zmianie skarpetek lub skorzystaniu z własnych ochraniaczy na obuwie w przestrzeni Piąty Wymiar.

 

 

Najbliższe terminy!

Wydarzenia