śr: 11:00 - 17:00; najbliższa niedziela (23.01): nieczynne

SPOTKANIE WIOSKI GOCŁAWSKICH RODZICÓW – POZNAJMY SIĘ!

„Do wychowania dziecka potrzebna jest cała wioska” – głosi jedno z afrykańskich przysłów. Co jednak jeśli Twoja „wioska”, wspierający bliscy, kochające babcie opiekunki czy przyjaciółki gotowe do pomocy w dzień i w nocy nie są na wyciągnięcie ręki, a dzieli Was od nich dziesiątki a czasem nawet setki kilometrów?

Na około jest tyle matek i ojców z wózkami, ale codziennie tylko się mijamy…Czasem ktoś zagadnie życzliwie na placu zabaw/w windzie, ale jak zainicjować głębszą znajomość i nie wyjść na DESPERATKĘ (zwykle to jednak problem matek, ale nie zawsze.)

Nie wspominając o tym, że jak już po długim i wymagającym czasie bycia rodzicem 24h spełni się Twoja największa łóżkowa fantazja (czyli 8h nieprzerwanego snu, no dobra chociaż 6h 😉), to przypominasz sobie, że miałaś/miałeś jeszcze kiedyś poprzednie życie. Takie, w którym w piątkowe lub sobotnie wieczory nie myślało się tylko o tym, jak najszybciej spacyfikować biegających małych ludzi, ale też o spotkaniu z innymi. Wypiciu w spokoju lampki wina, pójściu razem do kina i prowadzeniu mniej lub bardziej wymagających egzystencjalnych dysput.

Dla dużej części matek pierwszy rok macierzyństwa obfitujący w wiele małych i dużych radości, to także fizyczna orka, morze wylanych łez i przeszywająca samotność. Jak uniknąć zamknięcia z dzieckiem/dziećmi w domu, gdy dookoła jest tylu ludzi w podobnej sytuacji? Gdzie sięgnąć po wsparcie w sytuacjach rodzicielskiego wypalenia? Mamy nadzieję, że jeśli kiedykolwiek przyjdą Wam do głowy takie pytania, to nasza Wioska pomoże znaleźć na nie odpowiedzi. Jesteśmy tu dla siebie, dla Was. Pragniemy pobyć ze sobą, zapewnić towarzyszy zabaw naszej dziatwie, „ojojać” kiedy trzeba, wesprzeć.

Jeśli macie jakieś pomysły co możemy razem zrobić jako rodzicielska społeczność lokalna – piszcie. Chętnie się z Wami spotkamy i przedyskutujemy. W naszych planach na październik oprócz warsztatów z rozwoju kompetencji rodzicielskich (prowadzonych wolontaryjnie przez jedną z naszych mam) przewidujemy również cotygodniowe spotkania rodziców z dziećmi w Piątym Wymiarze – Twórczej Przestrzeni Promenady, a także kontynuację integracyjnych spotkań dla mam oraz, po raz pierwszy, dla ojców. 😉 Więcej informacji na temat Wioski i planowanych wydarzeń znajdziecie na naszej grupie na fb: https://www.facebook.com/groups/181975226353225

W  sobotę 15.01 zapraszamy Was na Mamowy Speed dating. Potomstwo zostawiamy rodzicielom, a same spotykamy się na kilka serii szybkich rozmów z innymi mamami z okolicy. To spotkanie integracyjne pomyślane zostało w taki sposób, by każda z naszych sąsiadek miała możliwość zamienienia chociaż kilku zdań z pozostałymi. Czasem nie jest łatwo przełamać pierwsze lody i zagaić rozmowę z nieznajomymi na spotkaniu (a tym bardziej gdy niektóre już się znają). Stąd pomysł, by wyjść na przeciw takim trudnościom i dylematom: w jaki sposób i czy w ogóle zagaić rozmowę. Mamy nadzieję, że będzie to lekka i przyjemna forma na sąsiedzkie zapoznanie, a kto wie może nawet wstęp do jakiejś dłuższej znajomości?

Po serii speed dates planujemy jeszcze wspólną kawę z termosu bądź też z jednej z promenadowych kawiarni. Będziemy celebrować tę pozostałą krótką chwilą z ciepłym napojem życia w dłoniach bez szturchających co chwilę małych dystraktorów. Jeśli miałybyście możliwość i chęć – przynieście ze sobą jakieś ciacho dla wspólnej rozpusty

W związku z obostrzeniami oraz formułą wydarzenia na spotkanie obowiązują zapisy. Limit miejsc jest ograniczony. Decyduje kolejność zgłoszeń.

styczeń 2022
pon. wt. śr. czw pt. sob. niedz.
272829303112
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31123456
Najbliższe terminy!
  • 24/01 - 16:00-18:00
  • 31/01 - 16:00-18:00

Wydarzenia