pon: 10:00 - 13:00; najbliższa niedziela (01.09): nieczynne

Zdrowa dieta przedszkolaka – warsztaty dla rodziców

Zaplanuj zdrowe odżywianie swojego dziecka w Piątym Wymiarze

Pierwsze lata życia dziecka to wyjątkowy czas, w którym rodzice mają realny wpływ na jakość jego życia teraz i … w przyszłości. Dzięki prawidłowemu żywieniu programują zdrowie swoich dzieci na kolejne lata. Jeśli chcesz, by twoje dziecko dbało o prawidłową dietę oraz uniknęło skutków zdrowotnych często nieświadomych błędów żywieniowych zapraszamy na wyjątkowe spotkania, warsztaty z dietetykiem pomagające zbudować właściwe nawyki żywieniowe przedszkolaka.

 

ZDROWA DIETA PRZEDSZKOLAKA

Spotkania dla rodziców i warsztaty dla dzieci poprowadzi dietetyk kliniczny Anna Ciulkin prowadząca poradnię NutriRoom.

 

Temat I spotkania: „MOJE DZIECI NIE JEDZĄ ŚMIECI” – warsztaty dla rodziców z dietetykiem. Środa 15.05. godzina 18-19.30

W trakcie spotkania z dietetykiem rodzice dowiedzą się jakie produkty są ważne, aby dbać o prawidłowy rozwój przedszkolaka, a których należy bezwzględnie unikać. Wśród nich znajduje się wiele takich po które często sięgają małe dzieci, a wiele problemów zdrowotnych z którymi borykają się maluchy może być następstwem spożywania szkodliwych produktów zawierających cukier, barwniki, dodatki do żywności. Spotkanie zakończy się otwartą rozmową w trakcie, której można zadawać pytania.

Temat II spotkania: „MOJE DZIECKO NIE CHCE JEŚĆ”- warsztaty dla rodziców z dietetykiem. Środa 22.05.godzina 18-19.30

Problemy z niejadkami zna wielu rodziców. W trakcie warsztatów z dietetykiem odpowiemy na pytanie czy nasze dziecko jest typowym niejadkiem czy cierpi na neofobię żywieniową.   Rodzice dowiedzą jakie niedobory żywieniowe grożą małym niejadkom i jak sobie radzić, aby do nich nie doprowadzić. Celem spotkania jest pokazanie jak dbać o prawidłowe odżywianie i urozmaicać dietę, gdy dziecko odmawia wielu wartościowych produktów lub nie chce jeść nowych produktów? Spotkanie zakończy się otwartą rozmową w trakcie, której można zadawać pytania.

Temat III spotkania: „JAK UROZMAICIĆ DIETĘ DZIECKA”- warsztaty dla rodziców z dietetykiem. Środa 29.05 godz. 18-19.30

Urozmaicenie diety dziecka nie jest łatwą sprawą. Zapraszamy na spotkanie z dietetykiem, który przedstawi pomysły na pożywne śniadania, kolorowe obiady, szybkie i zdrowe przekąski dla przedszkolaka, które bez obaw można przygotowywać na co dzień albo spakować dziecku na wycieczkę. Spotkanie zakończy się otwartą rozmową w trakcie której można zadawać pytania.

Dostępne terminy!

Wydarzenia