wt: 17:00 - 20:00; najbliższa niedziela (30.06): nieczynne

GORDONKI – zajęcia umuzykalniające dla dzieci w wieku 0-2 lata

Gordonki – zajęcia umuzykalniające prowadzone według teorii Edwina Eliasa Gordona dla kobiet w ciąży, niemowląt i małych dzieci od 0 do 2 lat. Głównym narzędziem wykorzystywanym podczas prowadzonych zajęć jest głos. Dziecko równolegle do nauki mowy poznaje świat muzyki. Wspólnie śpiewamy, rytmizujemy i poznajemy dźwięki. Podczas 40 minutowych zajęć korzystamy z różnych pomocy dydaktycznych, w tym między innymi kolorowych chustek, piłeczek, chusty klanzy, piórek, woreczków itp. Ważną część zajęć stanowi także Instrumentarium Orffa – między innymi grzechotki, kastaniety, tamburyny czy dzwonki. Wspólnie z dziećmi odkrywamy, że dźwięki znajdują się wszędzie. A każdy przedmiot może stać się instrumentem.

Dzięki temu rozwijamy nie tylko słuch dziecka, ale także jego zdolności motoryczne. Wspieramy wrażenia sensoryczne maluszków. Zajęcia pokazują, ile radości można czerpać z improwizacji i jak można się bawić muzyką i z muzyką. Zachęcamy, by do zajęć również aktywnie włączali się rodzice. Umuzykalnianie metodą Gordona we wczesnym okresie życia dziecka wspomaga naturalny proces rozumienia muzyki, ułatwia tworzenie oraz improwizowanie, stymuluje wszechstronny rozwój i pobudza zdolność komunikowania. Kształcenie języka muzycznego ma bowiem związek ze słuchaniem, gestykulowaniem, mową, a nawet czytaniem i pisaniem. Śpiew stanowi zatem ważny punkt wyjścia dla ogólnego rozwoju malucha. Może być też świetną zabawą!

Na zajęcia obowiązują zapisy! Zapraszamy!

Informujemy, że nie ma możliwości uczestniczenia z dzieckiem w Gordonkach i Muzykowaniu na dywanie tego samego dnia. Bardzo prosimy o wybór jednych z tych zajęć dla swojego dziecka.

Dziękujemy!

Od 01.02.2024r udział w zajęciach jest odpłatny. Jeden bilet uprawnia do wejścia rodzica z dzieckiem. Dla każdego kolejnego dziecka  należy zakupić dodatkowy bilet.

 

 

 

KUP BILET>>

Najbliższe terminy!

Wydarzenia